Med brunost, bålkos og nyskapende skiprodukter skal Alfa fange oppmerksomheten under gigantarrangementet American Birkebeiner i Wisconsin denne uken.
Gjenbrukte tekstiler fra Kupp Tekstil, banebrytende elektronikk fra Kjaer + Loege og gardiner sydd av innvandrerkvinner i Sisters in Business har fått plass i DOGAs nye og særpregede lokaler i Oslo sentrum.
De vil gjøre bilutleie enklere for folk som bor utenfor bykjernen. Nå lanserer Hyre og Circle K Norge utleie for varebiler på Abildsø og Økern.
De vil løse Oslos boligkrise, åpne byens anleggsplasser og eksportere hovedstadens flytende badstukultur til resten av verden. Nå får de DOGA-støtte for å bruke designmetodikk til å tenke nytt.
Nysmurte, rimelige rundstykker har blitt Oslo-bilistenes nye matfavoritt. Siden i fjor har Circle K solgt 111 000 av dem fra byens stasjoner.
Hun har laget en plan for rehabilitering av gamle gruveområder. Han har funnet en genialt enkel måte å holde orden på brukte og ubrukte batterier på. Nå mottar Olive Lok Yan Wong og Johannes Nyborg Heyning ved Arkitektur- og designhøgskolen i Oslo den viktige prisen DOGA-merket nykommer.
Nær 7 av 10 oslofolk har vært vitne til situasjoner der serviceansatte blir trakassert av kunder, viser en ny undersøkelse. Det er den høyeste andelen i landet. Nå kårer Circle K sine hyggeligste kunder i hovedstaden.
De vil produsere lokalt, ombruke arbeidsklær og få ledig ungdom i arbeid. Disse 10 Oslo-bedriftene får nå DOGA-støtte for å bruke designmetodikk til å tenke nytt.
Justine Klindzina hos Circle K Smestad og Celine Stadtler hos Circle K Økern har blitt håndplukket til selskapets talentprogram.
De siste 15 årene har 96 bedrifter i hovedstaden mottatt 44,8 millioner kroner i innovasjonsmidler fra DOGA. Nå skal ytterligere 11 millioner kroner sprøytes inn i norske bedrifter som vil bruke designdrevet innovasjon til å tenke nytt og forstå brukerne sine bedre.
I gamle dager traff du nesten bare menn på bensinstasjonene i Oslo. I dag er 1 av 3 stasjonsledere ved Circle Ks stasjoner i byen kvinner.