presseticker

Skip to main content

Mina fra Hole fant arbeidsgleden på stasjon – valgt ut til spesielt program

  Publisert: 25.09.2025 07:24 - av  Henning Poulsen

HOLE-TALENT. Mina Lærum ved Circle K Vik er tatt opp på talentprogrammet til Circle K. Foto: Terje Borud

NY TALENTKLASSE. Her er det nye talentkullet til Circle K: Bak, fra venstre: Awet Rezene Tewelde (Circle K Trysil), Kine Renate Bakken (Circle K E6 Vinstra), Gustav Oppervoll Wilhelmsen (Circle K Kvala), Filippa Johansson (Circle K Sem), Julie Hølvold (Circle K Hesseng) og opplæringsansvarlig Lene Foldvik. Midten, fra venstre: Marcel Stankiewicz (Circle K Økern), Nina Slette Hansen (Circle K Dombås), Sofie Dinga (Circle K E18 Horten) og Daniel Kirkerud (Circle K Vangsveien). Nede, fra venstre: Mina Lærum (Circle K Vik), Karola Irena Gamdzyk (Circle K Storebaug) og Irmelin Fossdal (Circle K Kjeller). Foto: Terje Borud

Hun trodde lenge at hun egentlig ikke likte å jobbe. Men på Circle K Vik har Mina Lærum (20) funnet både mestring og arbeidsglede. Nå er hun tatt opp i Circle Ks talentprogram – og satser på en fremtid som leder.

– Jeg har hatt deltidsjobber før, men trivdes aldri helt. Jeg trodde egentlig at jeg ikke likte å jobbe, forteller Lærum.

 

Hun er oppvokst i Hole, og begynte i deltidsstilling på Circle K Vik i 2023. Da endret tingene seg. Med støtte fra daglig leder og nestleder fikk Lærum tid og rom til å utvikle seg.

 

– Jeg var redd for å gjøre feil i starten, men her fikk jeg lov til å prøve, feile og lære. Det gjorde at jeg vokste, og nå elsker jeg å jobbe, sier hun.

 

På kort tid har 20-åringen fått ansvar som «food captain», i tillegg til å være både Diplomis- og kampanjeansvarlig på stasjonen. Nå er hun altså håndplukket til Circle Ks talentprogram, et utviklingsløp for fremtidige ledere i selskapet.

 

– Jeg ønsker å bygge kunnskap og erfaring slik at jeg en dag kan drive min egen stasjon. På sikt kunne det også være spennende å sikte mot andre lederroller i selskapet, sier Mina Lærum.

 

Gjør varehandelen mer attraktiv

Marianne Bjarstad, leder for handel i Virke, har hele sitt yrkesliv bak seg i varehandelen. Hun er tydelig på at satsing på kompetanse og karrieremuligheter er nøkkelen til en fremtidsrettet og livskraftig bransje.

 

– Det er utrolig viktig at vi satser på kompetanse og utvikling i servicenæringen. Talentprogrammer som dette gir unge ansatte muligheten til å vokse, og viser at det faktisk går an å starte på gulvet og bygge en karriere i varehandelen. Det er med på å gjøre bransjen mer attraktiv, sier Bjarstad.

 

Hun trekker frem at dette er noe stadig flere ser verdien av:
– Circle K er et forbilde – og de er ikke alene. Mange handelsvirksomheter er svært gode til å investere i sine ansatte. Når medarbeidere får tillit og muligheter til å utvikle seg, øker både motivasjonen og lojaliteten – og det merker kundene, sier Bjarstad.

 

Satser på fremtiden

Om lag halvparten av alle som har fullført talentprogrammet til Circle K Norge, jobber fremdeles i selskapet i dag. Blant disse finner vi markedsdirektør Christian Louis Granly – og talentsjef Lene Foldvik. Sistnevnte leder talentprogrammet i dag.

 

– Ikke alle må ha en universitetsgrad for å komme inn i arbeidslivet. Gjennom talentprogrammet gir vi dyktige ansatte praktisk lederutdanning, og muligheter til å vokse. Samtidig er dette en investering i vår egen framtid. Når vi bygger opp medarbeiderne våre, sikrer vi oss den kompetansen vi trenger for å lykkes videre, sier Foldvik.

 

Kamp om plassene

Hun forteller at det er stor rift om plassene på talentprogrammet, og at kandidatene må igjennom tøffe kvalifiseringsrunder. Belønningen for de som kommer inn er en gratis toårig lederutdanning, og mange muligheter etterpå.

 

– Kommer du inn på programmet, er det fordi selskapet tror på deg og ser potensialet ditt. Vi ser etter folk som er nysgjerrige, engasjerte og klare for å ta ansvar. Både for egne oppgaver og for teamet rundt seg, sier Foldvik.

(Pressenytt)

 

 

 

Bildetekster:

HOLE-TALENT. Mina Lærum ved Circle K Vik er tatt opp på talentprogrammet til Circle K. Foto: Terje Borud

 

NY TALENTKLASSE. Her er det nye talentkullet til Circle K: Bak, fra venstre: Awet Rezene Tewelde (Circle K Trysil), Kine Renate Bakken (Circle K E6 Vinstra), Gustav Oppervoll Wilhelmsen (Circle K Kvala), Filippa Johansson (Circle K Sem), Julie Hølvold (Circle K Hesseng) og opplæringsansvarlig Lene Foldvik. Midten, fra venstre: Marcel Stankiewicz (Circle K Økern), Nina Slette Hansen (Circle K Dombås), Sofie Dinga (Circle K E18 Horten) og Daniel Kirkerud (Circle K Vangsveien). Nede, fra venstre: Mina Lærum (Circle K Vik), Karola Irena Gamdzyk (Circle K Storebaug) og Irmelin Fossdal (Circle K Kjeller). Foto: Terje Borud

 

 

Kontaktpersoner:

* Circle K Vik, Mina Lærum, mobil 46 54 81 31

* Circle K Norge, opplæringsansvarlig Lene Foldvik, mobil 90 05 03 96

* Circle K Norge, leder for kommunikasjon og bærekraft Kjetil Foyn, mobil 93 25 11 99

Faktaboks – Her er de nye talentene til Circle K:

Awet Rezene Tewelde, Circle K Trysil (Innlandet)

Daniel Kirkerud, Circle K Vangsveien (Innlandet)

Filippa Johansson, Circle K Sem (Vestfold)

Gustav Oppervoll Wilhelmsen, Circle K Kvala (Rogaland)

Irmelin Fossdal, Circle K Kjeller (Akershus)

Julie Hølvold, Circle K Hesseng (Finnmark)

Karola Irena Gamdzyk, Circle K Storebaug (Østfold)

Kine Renate Bakken, Circle K E6 Vinstra (Innlandet)

Marcel Stankiewicz, Circle K Økern (Oslo)

Mina Lærum, Circle K Vik (Buskerud)

Nina Slette Hansen, Circle K Dombås (Innlandet)

Sofie Dinga, Circle K E18 Horten (Østfold)


Denne saken er skrevet av Pressenytt for Circle K Norge, og kan brukes fritt. Pressenytt har redaksjonelt ansvar for innholdet i artikkelen.
Publisert: 25.09.2025 07:24
Teknisk løsning ZEVS AS